ČASTÉ OTÁZKY

Kedy sa začína realizovať moja objednávka?

Akým spôsobom mi bude doručený tovar?

Ako je možné zaplatiť za tovar?

Môžem si objednať tovar telefonicky?

Čo ak si vytvorím objednávku cez víkend alebo štátny sviatok?

Aké zľavy ponúkate?

Koľko stojí doručenie tovaru?

Čo v prípade, ak chcem reklamovať tovar?

Prečo mi neprišiel e-mail o stave objednávky?


Čo obsahuje povinná výbava automobilu?

Čo je doplnková výbava automobilu?

Kedy musím kupovať novú lekárničku do auta?

Bude produkt pasovať do môjho auta (vaničky do kufra, autorohože, autokoberce, deflektory)?

Bude pasovať do môjho auta produkt označený ako univerzálny?

Čo znamenajú skratky HTB, LTB v názve produktu?

Je možné dokúpiť zadné deflektory samostatne?

Je lepšia gumená alebo plastová vanička do kufra?

Je možné zakúpiť živicové samolepky na stredy kolies v inom, ako v ponúkanom rozmere?

Kto je výrobcom deflektorov?

Dodáva sa ku krytu motora aj montážna sada (šróby, skrutky, podložky)?

Ako si správne vybrať a používať autobox?

Čo znamenajú poznámky "spodná" / "vrchná" vanička?


 

 

Kedy sa začína realizovať moja objednávka?

Po odoslaní Vašej objednávky náš systém automaticky zasiela prehľad o vašej objednávke. Do 24 hodín (počas pracovných dní) po obdŕžaní objednávky Vám bude zaslaný potvrdzovací email, že Vaša objednávka sa spracováva, o expedícií budete taktiež informovaný ďalším e-mailom.

 

 

Akým spôsobom mi bude doručený tovar?

Nakoľko našou snahou je v prvom rade kvalita a spokojnosť našich zákazníkov, rozhodli sme sa ako spôsob doručenia zvoliť rozvoz kuriérom priamo až k Vám. Kuriér Vás pred svojím príjazdom bude telefonicky kontaktovať, preto je dôležité v objednávke správne uviesť telefónne číslo.

V prípade, že nebudete doma je možné dohovoriť iný, náhradný termín doručenia.

 

 

Ako je možné zaplatiť za tovar?

Platbu za autodoplnky je u nás možné uskutočniť prostredníctvom dobierky, bankového prevodu, platobnou kartou alebo v hotovosti na našej predajni v Žiline.

 

 

Môžem si objednať tovar telefonicky?

Autodoplnky je možné z dôvodu potreby presnej evidencie objednať výlučne iba elektronicky cez náš e-shop. Samozrejme v prípade potreby Vám s vytvorením objednávky radi poradíme telefonicky.

 

 

Čo ak si vytvorím objednávku cez víkend alebo štátny sviatok?

Vaša objednávka bude spracovaná v najbližší pracovný deň.

 

 

Aké zľavy ponúkate?

Pri objednávke nad 70 € nefakturujeme prepravné náklady. Ceny našich produktov sa snažíme dlhodobo udržiavať na nízkej úrovni. Dlhodobo ponúkame zľavy na vybrané autodoplnky a každý mesiac vytvárame akciovú ponuku na vybrané produkty. Akcie a zľavy sú označené na našom e-shope. Dlhodobo pri kúpe akéhokoľvek autoboxu zasielame k objednávke zadarmo obal na autobox v hodnote 40 €. O akciách informujeme aj prostredníctvom nášho newslettera, ktorý zasielame raz mesačne, v prípade ak máte záujme odoberať tento newsletter, zaregistrujte sa na našom e-shope http://www.doplnkydoauta.sk/registracia.

 

 

Koľko stojí doručenie tovaru?

Cena doručenia Vami zakúpeného tovaru je jednotná bez ohľadu na vzdialenosť v rámci SR. Cenu za doručenie vidíte pri výbere spôsobu doručenia počas vypĺňania objednávky a bude Vám potvrdená prostredníctvom e-mailu pri potvrdení Vašej objednávky. Pri platbe na dobierku je poštovné 4,90 €, pri platbe bankovým prevodom 3,90 €.

 

 

Čo v prípade, ak chcem reklamovať tovar?

Pevne veríme, že s našimi službami budete spokojní. V prípade ak to tak nie je, prosím ihneď píšte na adresu obchod@panacea.sk,  aby sme mohli nedostatky čo najskôr odstrániť. Podrobný postup reklamácie nájdete v našich obchodných podmienkach v bode č.6.

 

 

Prečo mi neprišiel e-mail o stave objednávky?

Ak používate rozšírenú e-mailovú službu Gmail a náš e-mail nemáte v priečinku „Doručené“/“Inbox“, pravdepodobne Vám e-mail prišiel do priečinku „Spam“. V prípade, že e-mail nemáte ani v priečinku „Doručené“/“Inbox“, ani v „Spame“, tak skontrolujte aj nedávno zavedené priečinky „Reklamy“/ „Promotions“, do ktorých Gmail automaticky triedi maily podľa odosielateľov.

 

ČASTÉ OTÁZKY K PRODUKTOM

 

 

Čo obsahuje povinná výbava automobilu?

Na území Slovenskej republiky musí byť osobné vozidlo podľa zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách vybavené lekárničkou, bezpečnostným reflexným odevom (vestou), prenosným výstražným trojuholníkom a náhradným kolesom (výnimkou sú vozidlá, ktoré majú všetky kolesá vybavené pneumatikami s technológiou, umožňujúcou jazdu aj po defekte s indikáciou defektu v ktorejkoľvek z pneumatík a vozidlá vybavené prostriedkami na bez-demontážnu opravu poškodenej pneumatiky umožňujúcej dočasné použitie). Pozor, v každej krajine sú súčasťou povinnej výbavy iné súčasti. Medzinárodný predpis, ktorý upravuje alebo zjednocuje povinnú výbavu vozidla, neexistuje. Každá krajina si zákonom stanovenú povinnú výbavu vozidla určuje sama. Z tohto dôvodu odporúčame rešpektovať predpisy pre povinnú výbavu, v krajine, v ktorej jazdíte. Napríklad;

Povinná výbava automobilu – Poľsko: hasiaci prístroj, výstražný trojuholník.

Povinná výbava automobilu – Rakúsko: výstražný trojuholník, lekárnička, odev s reflexnými prvkami (vesta).

Povinná výbava automobilu – Maďarsko: výstražný trojuholník, lekárnička, odev s reflexnými prvkami (vesta), náhradné koleso.

Najčastejšími prvkami, ktorú sú povinnou výbavou v jednotlivých štátoch; výstražný trojuholník, lekárnička, náhradné koleso, odev s reflexnými prvkami (vesta) a hasiaci prístroj, to znamená, že pokiaľ si povinnú výbavu platnú v SR rozšírite o hasiaci prístroj, môžete s kľudom jazdiť vo väčšine európskych krajín.

 

 

Čo je doplnková výbava automobilu?

Súčasťou doplnkovej výbavy sú užitočné produkty, ktoré zo zákona nie sú povinné. V každom osobnom automobile však odporúčame mať k dispozícií; ťažné lano, hasiaci prístroj, náhradné žiarovky, baterku, rukavice a snehové reťaze.

 

 

Kedy musím kupovať novú lekárničku do auta?

Každý obal modulu lekárničky je zároveň označený dátumom spotreby, pričom celá lekárnička nesmie byť po dátume spotreby modulu lekárničky s najskorším dátumom spotreby. Na našich lekárničkách uvádzame dátum spotreby taký zhodný s dátumom exspirácie najkratšieho modulu. Nakoľko naša spoločnosť je zároveň aj výrobcom lekárničiek, garantujeme aktuálnosť každej lekárničky.

 

 

Bude produkt pasovať do môjho auta (vaničky do kufra, autorohože, autokoberce, deflektory)?

V názve produktu v našom e-shope je uvedený presný model auta, ďalej je v názve uvedený časový interval (roky), v ktorom sa daný model auta vyrábal, ak je uvedený rok výroby od .... znamená to, že ide o model, ktorý sa vyrába od uvedeného roku po súčasnosť. Správnosť vybraného produktu si môžete overiť aj opticky podľa náhľadu produktu. Skratky v názve 3D, 4D a 5D pri deflektoroch uvádzajú počet dverí daného modelu auta.

 

 

Bude pasovať do môjho auta produkt označený ako univerzálny?

Univerzálny produkt je vhodný pre väčšinu modelov áut používaných v Európe. Univerzálne produkty sú vyrábané tak, aby sa dosiahlo všestranné použitie.

 

 

Čo znamenajú skratky HTB, LTB v názve produktu?

HTB – hatchback - typ automobilovej karosérie. Býva obyčajne trojdverová alebo päťdverová, dvojpriestorová s výklopnou a splývajúcou zadnou časťou karosérie.

LTB – liftback – typ automobilovej karosérie. Tá je uzavretá troj- alebo päťdverová dvojpriestorová. V porovnaní s hatchbackom sa zadná časť vozidla zvažuje pod miernejším uhlom a je dlhšia.

 

 

Je možné dokúpiť zadné deflektory samostatne?

Pri kúpe deflektorov len na predné okná doporučujeme, aby ste si uvážili, či v budúcnosti nebudete potrebovať aj plexi na okná zadné, pretože tie sa samostatne dokúpiť nedajú.

 

 

Je lepšia gumená alebo plastová vanička do kufra?

Každý produkt je vďaka svojím vlastnostiam predurčený na určitý spôsob užívania. Plastové vaničky spoľahlivo ochránia Váš kufor pred poškodením podlahy kufra, navyše disponujú protišmykovou vrstvou, ktorá zabraňuje pohybu prepravovaného tovaru. Hodia sa na prevážanie rôzneho nákladu v batožinovom priestore. Gumené vaničky do kufra chránia interiér pred poškodením a zašpinením, spoľahlivo Vás ochránia pred vyliatymi tekutinami na podlahu kufra a inými nečistotami. Na základe naších skúseností a skúseností našich zákazníkov Vám odporúčame kúpu rozšírenejšej gumovej vaničky.

 

 

Je možné zakúpiť živicové samolepky na stredy kolies v inom, ako v ponúkanom rozmere?

Priemer živicovej samolepky je 5,5 cm. V prípade, ak máte záujem o iný rozmer kontaktujte nás a my Vám poskytneme informácie aké ďalšie rozmery máme momentálne k dispozícií, pretože pre našich veľkoobchodných odberateľov vyrábame na zákazku aj iné rozmery.

 

 

Kto je výrobcom deflektorov?

Výrobcom deflektorov je spoločnosť HEKO. Tento výrobca je držiteľom certifikátu kvality TUV, v spoločnosti je zavedený systém riadenia kvality ISO 9001:2008.

 

 

Dodáva sa ku krytu motora aj montážna sada (šróby, skrutky, podložky)?

Výrobca neposkytuje ku samotným krytom montážnu sadu. Pri montáži je potrebné použiť uchytenie z vymieňaného krytu alebo osobitne dokúpiť podľa výrobcu auta tu.

 

 

Ako si správne vybrať a používať autobox?

1. Ešte pred kúpou strešného boxu si zistite dĺžku predmetov, ktoré v ňom budete voziť (lyže, snowboard), aby sa vám náklad do nosiča zmestil.

2. Náklad sa musí v truhle rozmiestniť rovnomerne a rozhodne ho treba zaistiť vnútornými bezpečnostnými pásmi.

3. Predmety citlivé na vlhkosť je napriek odolnosti proti vode lepšie uložiť do batožinového priestoru automobilu.

4. Starostlivo uzavrite box a počas cesty si niekoľkokrát overte, či je správne pripevnený a neuvoľňuje sa.

6. Nepreťažujte strešný nosič, nedávajte do neho ťažší náklad, ako v návode predpisuje výrobca. Rovnako dodržujte i maximálnu nosnosť strechy auta.

7. S nákladom na streche by ste nemali jazdiť rýchlejšie ako 130 km/h. Box by sa mohol uvoľniť a pre vyšší odpor vzduchu budete mať i väčšiu spotrebu.

8. Najmä vyššie autá sú citlivejšie na bočný vietor a strešný nosič ešte zvyšuje ich ťažisko. Na mostoch či lesných cestách hrozí riziko prudkého veterného nárazu.

 

 

Sú lepšie gumové alebo textilné autorohože?

Gumové rohože do auta

+ dokonale zabraňujú úniku vody a nečistôt

+ ľahšie čistenie

Textilné autokoberce

+ nezadržiavajú vodu na povrchu, rýchlejšie sušenie

+ pôsobia elegantnejšie

Vo všeobecnosti však platí, že gumové rohože sú vhodné na jesenné a zimné obdobie, naopak textilné autokoberce pre teplejšie a suchšie obdobie. Z tohto dôvodu doporučujeme striedať rohože podľa ročného obdobia.

 

 

Čo znamenajú poznámky "spodná" / "vrchná" vanička?

Niektoré vozidlá majú dvojité dno v kufri, vtedy existuje vrchný a spodný variant vaničky

 

 

Každú Vašu otázku Vám radi zodpovieme prostredníctvom e-mailu info@doplnkydoauta.sk alebo telefonicky na našej infolinke 0917 909 909, svoje otázky priamo k produktom môžete zasielať aj cez kontaktný formulár, ktorý nájdete pri každom produkte "Opýtajte sa nás".

 

Späť